Przepis na klasyczne ceremonialne kakao 0
PRZYGOTOWANIE CEREMONIALNEGO KAKAO

PRZEPIS NA KLASYCZNE CEREMONIALNE KAKAO

1. Ceremonialne kakao odmierzamy na wadze kuchennej w odpowiedniej dla siebie dawce (1 płaska łyżka to około 10g).

 

2. Kroimy na wiórki lub trzemy.

 

3. Wsypujemy do słoika z dobrą nakrętką.

 

4. Zalewamy dobrej jakości przegotowaną wodą o temperaturze około 80st. C. w ilości około 250-350ml na porcję ceremonialnego kakao.

 

5. Szejkujemy do uzyskania gładkiej konsystencji.

 

6. Przelewamy do ceremonialnego naczynia.

 

7. Wypowiadamy intencję i pijemy!

Opcjonalnie w trakcie szejkowania można dodać ulubiony dodatek:- miód- chilli - sól- cynamon cejloński- korzeń biały maca - sarsaparillę mieloną z Indii (meksykańska jest mniej smaczna)- płatki róży etc.

 

Good tip: - Dobrze jest nie jeść nic na minimum 3-4godz. przed ceremonią kakao. Tradycyjnie pości się nawet cały dzień, należy jednak dużo pić w trakcie dnia.

 - Wygospodaruj przestrzeń na ceremonię (około 3-4godzin), nie rozpraszaj się. Daj sobie czas.

 - Jeśli w smaku kakao jest dla Ciebie zbyt kwaśne lub za gorzkie spróbuj dodać nieco więcej wody to może wpłynąć bardzo pozytywnie na smak i konsystencję. Często niewielki dodatek wody powoduje, że kakao staje się w smaku bardziej mleczne i aksamitne! Spróbuj znaleźć właściwą dla siebie proporcję! Dla nas to czasem nawet 100ml wody na każde 10g ceremonialnego kakao.

 - W trakcie ceremonii pij wodę minimum 1 litr! Pozwoli to poprawić przyswajanie składników odżywczych i substancji naturalnych zawartych w napoju, a także poprawi krążenie.

 - Przygotuj świeży sok, koktajl oraz tacę z owocami, aby w trakcie ceremonii lub po jej zakończeniu wzmocnić się naturalnym pożywieniem.

 - Ceremonialnego kakao nie mieszamy z mlekiem oraz cukrem! Można użyć mleka roślinnego oraz miodu, melasy, syropu trzcinowego lub kokosowego.

 - Traktuj ceremonialne kakao z szacunkiem.

*Nie mieszaj napoju z alkoholem!

*Upewnij się, że nie masz przeciwwskazań zdrowotnych do przyjmowania 100% pasty kakaowej.

Autorką wyżej zamieszczonych tekstów jest mgr Katarzyna Fizia, dietetyk i specjalista medycyny chińskiej (Instytut Dietetyki i Profilaktyki Zdrowia

Shi Liao).

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl