ETYCZNE PALO SANTO 1

ETYCZNE PALO SANTO

Na myśl o Palo Santo pojawia się ten jedyny w swoim rodzaju mocny, słodki i przyjemny dla zmysłów zapach kadzidła, który relaksuje i oczyszcza z negatywnych energii ciało, ducha i umysł.

Z drewna Palo Santo wytwarza się również stożki do kadzielnic, hydrolat, olejek eteryczny, naturalne mydło roślinne, ozdoby, a nawet naczynia np. Mate, służące do przyrządzania napoju Yerba Mate.

Czy zastanawialiście się skąd pochodzi to wyjątkowe drewienko? W jaki sposób się je pozyskuje, jakie posiada prozdrowotne właściwości i zastosowanie?

POCHODZENIE

 

Palo Santo to nazwa drzewa łac. Bursera Graveolens, które w medycynie ludowej znane jest jako “Święte Drzewo”. Choć ta magiczna roślina występuje w całej Ameryce Środkowej, jak i na północnych obszarach Ameryki Południowej, my wybraliśmy Ekwador.

 

To tam działa prężnie od wielu lat “Proyecto de Palo Santo”, czyli społeczno-ekologiczny projekt mający na celu zalesienie lasów w pobliżunadmorskiego miasta Puerto Lopez oraz odtworzenie kilku obszarów Suchego Tropikalnego Lasu Manabi. Dzięki pożytecznej pracy Ekwadorczyków,  tamtejszy rząd zamierza ogłosić ten 50-hektarowy obszar “lasem ochronnym”, aby zabezpieczyć go przed szkodliwym wyrębem pożytecznych roślin i niszczeniem natury.

 

Mało kto wie, że ścięte drzewo Palo Santo pozbawione jest swoich leczniczych właściwości oraz charakterystycznego, słodkiego aromatu. Mieszkańcy okolicznych gmin, którzy żyją głównie z handlu “Świętym Drzewem”, edukują ludzi, aby pod żadnym pozorem nie ścinać drzew i nie zaburzać przez to ekosystemu.

Zamiast tego zalecają zbieranie gałęzi, które spadły naturalnie na ziemię. Tylko dzięki temu drewno jest w stanie zachować swoją unikalną moc.

PRAWDZIWE – ORGANICZNE I ETYCZNE PALO SANTO

 

Przez ostatni czas na rynku pojawiło się mnóstwo sklepów, które oferują zakup Palo Santo. Jak jednak sprawdzić, czy nasze drewienko nie zostało pozyskane w sposób dewastujący środowisko – czyli ścięte, tylko zebrane w tradycyjny sposób?

 

Jeśli podrapiemy drewienko paznokciem, nożem lub jakimkolwiek ostrym przedmiotem, z jego wnętrza powinien wydobyć się słodki zapach. Następnie podpalmy je zapalniczką lub przytrzymajmy w płomieniu świeczki przez około 15 sekund, po czym zdmuchnijmy. Prawdziwe Palo Santo powinno palić się bardzo powoli i towarzyszyć mu będzie czysty, biało-szary dym. Jeśli zamiast tego zaobserwujemy czarny dym, może to oznaczać, że drewienko zostało ścięte i jest pozbawione swojej pełnej wartości. Także grubość patyczka i jego równa, nieskazitelna struktura może świadczyć o tym, że zostało pozyskane z pnia świeżych i młodych drzew.

 

 

WŁAŚCIWOŚCI I ZASTOSOWANIE

 

Palo Santo od niepamiętnych czasów zajmuje wysoką pozycję wśród leczniczych roślin. M.in. pomaga wzmocnić układ odpornościowy, zapobiega wszelkim chorobom układu oddechowego, astmie, alergiom, grypie, jak i zmniejsza ogólne zmęczenie.

Dodatkowo zawiera wysokie stężenie limonenu, które działa jako środek przeciwzapalny, przeciwbakteryjny i przeciwgrzybiczy.

Wysuszone gałązki Bursera Graveolens stosuje się najczęściej w formie kadzidła, którego używa się przy ceremoniach tj. szamańskie uzdrawianie, oczyszczanie przestrzeni i ciała z negatywnej energii, ceremonie kakao, w trakcie uroczystości, przy praktyce medytacji, jogi lub w domowej przestrzeni.

Oczyszczający dym zwiększa przepływ energii, poprawia samopoczucie, koi nerwy oraz działa wyciszająco, co ułatwia nam zanurzenie się w obecnej chwili. Wykorzystuje się go również przy relaksacyjnych masażach, czy nawet jako odstraszacz komarów.

 

Wypróbuj jak działa organiczne Palo Santo z Ekwadoru!

 

PALO SANTO MOŻESZ ZAKUPIĆ W NASZYM SKLEPIE TUTAJ >>> https://godlikeforyou.com/kolekcja/http-godlikeforyou-com/palo-santo-

50g-pozyskane-w-zgodzie-z-natura

 

HYDROLAT PALO SANTO 100% ORGANIC

 

Jest to idealny zamiennik kadzidła, którego można bezpiecznie używać w miejscach, gdzie chcemy uniknąć dymu. Delikatna i odświeżająca woda ziołowa nadaje się doskonale do oczyszczenia przestrzeni i ciała z negatywnej energii.

 

Wprowadza bardziej subtelną atmosferę w trakcie miłosnych ceremonii. Doskonale wspiera poprzez "mgiełkowanie" twarzy, głowy i ciała w usuwaniu ciężkości, natłoku myśli, nadmiaru wrażeń i energetycznego zastoju. Doskonała w trakcie ceremonii szamańskich i w trakcie masażu

 

 

.

Hydrolat Palo Santo 100% ORGANIC, którym dzielimy się z Wami w naszej przestrzeni Godlike for You pochodzi z Ekwadoru i jest produkowany przez „Proyecto de Palo Santo”. Pozyskiwany jest on w całości organicznie i etycznie, przez co zachowuje naturalne właściwości tej magicznej rośliny. Wybierając nasz produkt nie tylko łączysz się z energią “Świętego Drzewa”, ale i przyczyniasz się do wspierania działań ekwadorskiej społeczności, która do tej pory zdołała zasadzić już ponad 60 000 nowych drzew!

 

Połącz się z energią tej niesamowitej roślinnej medycyny.

 

HYDROLAT MOŻESZ ZAKUPIĆ W NASZYM SKLEPIE TUTAJ >>> https://godlikeforyou.com/kolekcja/http-godlikeforyou-com/hydrolat-

palo-santo-100-organic-50ml-ekwador-proyecto-de-palo-santo

 

Razem możemy zdziałać na świecie o wiele więcej!

Autorem wyżej zamieszczonych tekstów jest Mateusz Kurowiak "Kieras"

Redakcja i skład artykułu: mgr Katarzyna Fizia

Komentarze do wpisu (1)

18 listopada 2021

Zawsze mnie ciekawiło, dlaczego ludzie którzy używają Palo Santo do oczyszczania przestrzeni i pracy z energią, używają palo santo z niewiadomych źródeł a najpewniej z wykarczowanych lasów i ograbionych ludzi, czy kiedyś się to zmieni?? Tyle bólu na tym Świecie, widocznie musi być równowaga..., ale ŚWIADOMOŚĆ też musi być!!! LUDZIE OBUDŹCIE SIĘ!! dziękuję za artykuł

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl